Stabilizowane są żywe rośliny, które są „konserwowane” przez technologię, która zapewnia zastąpienie naturalnego soku specjalną kompozycją gliceryny. Dzięki temu roślina pozostaje elastyczna, mocna, ma świeży wygląd i naturalny kolor i praktycznie nie różni się od swojego żywego odpowiednika.

PROCES TWORZENIA ROŚLINNOŚCI STABILIZOWANEJ

KROK 1
Kwiaty do stabilizacji uprawiane są na specjalnych plantacjach. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy przyciąć rośliny w okresie maksymalnego rozwoju, posortować i przyciąć ręcznie.

KROK 2
Następnie są opuszczane do pojemników wypełnionych specjalnym składem, gdzie są odwadniane. Kwiaty stają się bezbarwne i kruche. 

KROK 3
Kolejnym etapem jest umieszczenie rośliny w pojemnikach z roztworem na bazie gliceryny i wraca do nich ich naturalna sprężystość i siła. 

KROK 4
Ostatnim etapem jest proces nadawania ustabilizowanej roślinie kształtu i pożądanego odcienia za pomocą barwników spożywczych. Po balsamowaniu trafiają do suszarni.

ZALETY KOMPOZYCJI Z ROŚLIN STABILIZOWANYCH

  • nie powodują (w przeciwieństwie do żywych analogów) reakcji alergicznych,

  • ze względu na specyfikę technologii produkcji, odpychają od siebie kurz,

  • niektóre rośliny, takie jak lawenda i eukaliptus, zachowują swój zapach,

  • nie wymagają podlewania, karmienia, przesadzania i rozluźniania gleby

  • nie potrzebują dobrego oświetlenia;

  • nie są podatne na choroby,

  • nie blakną i nie tracą swojej pierwotnej jasności.

 

JAK DŁUGO STABILIZOWANE ROŚLINY ZACHOWUJĄ SWÓJ WYGLĄD?

Kwiaty - do 5 lat, zielone rośliny i drzewa - do 10 lat.
Opieka nad nimi nie jest trudna: w pomieszczeniu konieczne jest utrzymanie wilgotności powietrza na poziomie 60-80% i temperaturze 5-30⁰C. Rośliny nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub lamp halogenowych. Pył należy usunąć za pomocą odkurzacza lub suszarki do włosów z zimnym strumieniem powietrza (przy niskiej prędkości) lub użyć specjalnej miękkiej szczotki do kurzu. W pomieszczeniach z nadmiernie suchym powietrzem zalecany jest nawilżacz.

100% ZADOWOLENIA

0% ŚWIATŁA

0% WODY

0% PIELĘGNACJI

 

Jeśli zaciekawiła Cię tematyka roślin stabilizowanych i chciałbyś wprowadzić je do swojego wnętrza, napisz do nas na adres info@greensy.eu.
Razem znajdziemy zielone rozwiązanie dla Twojej ściany.