Przyszłość naszego domu.

Rośliny, ekologiczne rozwiązania, światło imitujące słońce czy minifarma. To tylko kilka z propozycji, które przygotowała dla nas Ikea w swoim projekcie nazwanym „Dom Jutra”.

Jest to pierwszy na świecie projekt, który ma inspirować do wykorzystywania produktów Ikea w taki sposób, aby nie eksploatować naszej planety bardziej niż tego potrzebujemy. Byśmy mogli nauczyć się jak żyć w duchu ekologii czy idei zero waste. Możemy napić się rano kawy, a fusy wrzucić do kompostownika, którym potem nawozimy nasze rośliny. Czy nie brzmi to jak idealne rozwiązanie?

Odwiedzając Dom Jutra możemy podziwiać ponad 600 roślin, które już od samego wejścia robią ogromne wrażenie. Roślinność spełnia tam bardzo ważną funkcję, oczyszcza powietrze i podnosi jego wilgotność, co sprawia, że lepiej nam się oddycha.

Bardzo miło kojarzy nam się to miejsce zwłaszcza dlatego, że mogliśmy być jego częścią. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc przy roślinnej części projektu i szerzyć ekologiczne idee oraz przybliżyć wielu osobom design biofiliczny.